Ο Ολυμπιακός νίκησε 4-2, στην Α1 Ανδρών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και έκανε άλλο ένα βήμα για τον τίτλο.

Άλλη μία νίκη, κάνοντας το 6/6 στην Α1 Ανδρών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος κυριάρχησε στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, επικρατώντας με 4-2, στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής.

Δύο νίκες έδωσε στον Ολυμπιακό ο Μέντεζ και από μια ο Ρηνιώτης και ο Άρβιντσον, επιβεβαιώνοντας με αυτόν τον τρόπο την ανωτερότητα του Θρύλου. Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν άλλο ένα βήμα για την κατάκτηση του 4ου σερί πρωταθλήματος.

Ήττα για την Μπαρτσελόνα πριν το ταξίδι στην Ελλάδα

Προηγήθηκε με Άρβιντσον
Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκανε το 1-0, με τον  Άρβιντσον  να επικρατεί άνετα με 3-0 σετ του Γιώργου Κωνσταντινόπουλου. Ακολούθησε το 1-1 του Κώστα Κωνσταντινόπουλου επί του Ρηνιώτη, ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ συη συνέχεια ο Μέντεζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα με 2-1 στους πρωταθλητές κάμπτοντας την αντίσταση του Ζέρβα, με χαρακτηριστική άνεση. Το 2-2 έγινε μετά το 1-3 στο παιχνίδι του Άρβιντσον με τον Κώστα Κωνσταντινόπουλο.

Το τελείωσαν Μέντεζ και Ρηνιώτης
Στο 2-2 του αγώνα ακολούθησαν τα παιχνίδια του Μέντεζ με τον Κωνσταντινόπουλο και του Ρηνιώτη με τον Ζέρβα. Οι αθλητές του Ολυμπιακού ήταν καλύτεροι, πήραν άνετα δύο νίκες με 3-0 σετ και έδωσαν τη νίκη στον Θρύλο με 4-2.