Με νίκη άρχισε τη νέα σεζόν ο Ολυμπιακός, επικρατώντας της Βιτορούλ με 3-2 στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας

Νικηφόρα άρχισε ο Ολυμπιακός την προετοιμασία του, καθώς στο πρώτο φιλικό ενόψει της νέα σεζόν επικράτησε της Βιτορούλ με 3-2 στην Καλλιθέα.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάνο στο 29′ και μόλις δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 2-0 με τον Ποντένσε. Η Βιτορούλ μείωσε σε 2-1 στο 33ο λεπτό, σκορ το οποίο έμεινε έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός έκανε το 3-1 με τον Γκιλιέρμε στο 58′, με την Βιτορούλ να μειώνει για το τελικό 3-2 στο 65ο λεπτό.

Ο Πέδρο Μαρτίνς δοκίμασε αρκετά διαφορετικά σχήματα σε αυτό το φιλικό ματς με τη ρουμανική ομάδα. Παράλληλα ο Πορτογάλος τεχνικός τσέκαρε τους νέους ποδοσφαιριστές που προπονούνται με την μεγάλη ομάδα, ενώ είδε και κάποιους παίκτες που ήταν δανεικοί τη προηγούμενη σεζόν.