Η συγκινητική ανάρτηση που έκανε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η Χριστίνα Τσιλιγκίρη για την όμορφη εκδήλωση του "Τζάμπολ αγάπης".

Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 95-73 από την τουρκική ομάδα στην κεντρική αρένα του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Eurocup. Τα κορίτσια του Θρύλου προηγήθηκαν με 22-13 και 28-20, αλλά στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα, με τις «ερυθρόλευκες» να κυνηγούν στο σκορ. Εν τέλει η ήττα δεν αποτράπηκε, όμως υπήρξε μία όμορφη νότα στο ημίχρονο.

Η πρόεδρος του ΣΕΦ, Χριστίνα Τσιλιγκίρη έδωσε το παρών στο γήπεδο και στην ανάπαυλα της αναμέτρησης έλαβε μέρος στην όμορφη εκδήλωση του “Τζάμπολ αγάπης”.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Αναλυτικά η συγκινητική ανάρτηση που έκανε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης:

«Είναι πολύ μεγάλη η χαρά μου που στο ημίχρονο του ευρωπαϊκού αγώνα της ομάδας μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού. Φιλοξενήθηκαν στην κεντρική αρένα του ΣΕΦ, τα παιδιά από το “Τζάμπολ Αγάπης”. Ένα τεράστιο μπράβο στον Γιάννη Τσουμπρή και τους δασκάλους. Για το τρομερό έργο που κάνουν δίπλα στα παιδιά που είναι στο φάσμα του αυτισμού. Όλοι μας πρέπει να είμαστε δίπλα σε αυτά τα παιδιά. Που το μόνο που θέλουν είναι να τους δίνουμε ανιδιοτελώς την αγάπη μας»