Aμέσως μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ο Μπράντον Τόμας συνέχισε το... ασπρόμαυρο παραλήρημα.

Απίθανο ξέσπασμα του Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ισοπαλία 2-2 ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Μπράντον Τόμας στην COSMOTE TV:

Για το ματς:

Αξίζαμε τη νίκη αλλά για ακόμη μία φορά εδώ ξεπεράσαμε τον χρόνο των καθυστερήσεων, παίξαμε όσο χρειάστηκε για να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός.

Κρατάμε τη νοοτροπία που είχαμε όλοι οι ποδοσφαιριστές, στην πρώτη περίοδο του αγώνα δεν είχαμε καλή απόδοση, διορθώσαμε τα λάθη μας, πιέσαμε πολύ και αξίζαμε τη νίκη. Σίγουρα η ισοφάριση μας απογοητεύει, κρατάμε αυτή τη νοοτροπία και στρέφουμε την προσοχή μας στο παιχνίδι της Πέμπτης“.

Για το γκολ που πέτυχε:

Όλοι οι επιθετικοί όταν κάνουμε τη δουλειά μας σκοράροντας και δίνοντας ασίστ είμαστε χαρούμενοι. Ειδικά όταν αυτό συνοδεύεται με καλό αποτέλεσμα. Κανείς δεν χαίρεται όταν η ομάδα χάνει. Όταν έχεις βοηθήσει και εσύ, είναι ό,τι καλύτερο“.