Σαφής κυρίαρχος ο Ολυμπιακός, στα μεταξύ τους ματς.

Μεταξύ τους
Είναι το 40ο παιχνίδι πρωταθλήματος Α’ Εθνικής/Super League στην ιστορία τους.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε τα πέντε τελευταία μεταξύ τους, αφού τη σεζόν 2017-18 ο Ατρόμητος έκανε μια νίκη και μια ισοπαλία. Είναι και τα μοναδικά δύο που δεν έχασε στα τελευταία 12 πρωταθλήματος.

Έχει μία ισοπαλία, το 2-2 στο Περιστέρι το Φεβρουάριο του 2018, στα τελευταία 13 για το πρωτάθλημα. Σε αυτά ο Ατρόμητος έχει δύο νίκες και ο Ολυμπιακός 10.

Είναι εντυπωσιακό ότι και στις πέντε σερί νίκες του, ο Ολυμπιακός δεν έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο! Σε δύο από αυτές μάλιστα, το 2018-19, πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ και νίκησε με ανατροπή. Ο Ολυμπιακός δεν έχει προηγηθεί του Ατρομήτου στο ημίχρονο στα τελευταία επτά μεταξύ τους.

Νίκες Ατρομήτου: 5
Ισοπαλίες: 3
Νίκες Ολυμπιακού: 31

Μεταξύ τους με γηπεδούχο τον Ατρόμητο
Είναι το 20ο παιχνίδι στην ιστορία τους στο πρωτάθλημα με γηπεδούχο τον Ατρόμητο.

Στην έδρα του ο Ατρόμητος έχει να νικήσει τον Ολυμπιακό από το Σεπτέμβρη του 2014, 1-0 τότε (29’ σουτ Καραμάνος). Από τότε ο Ολυμπιακός έχει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, το 2-2 του Φεβρουαρίου του 2018, που αναφέραμε παραπάνω.
Και οι πέντε τελευταίες νίκες του Ολυμπιακού στο Περιστέρι είναι με ένα γκολ διαφορά.