Τεράστια επιτυχία για την Άννα-Μαρία Τριφύλλη του τμήματος πυγμαχίας του Ολυμπιακού.

Τεράστια επιτυχία για την Άννα-Μαρία Τριφύλλη του τμήματος πυγμαχίας του Ολυμπιακού, η οποία αναδείχθηκε κορυφαία στον κόσμο! Η νεαρή πυγμάχος του Θρύλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο, στο Μαυροβούνιο!

Στον τελικό των 48 κιλών της μεγάλης διοργάνωσης στην Μπούντβα, η «ερυθρόλευκη» πρωταθλήτρια πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση κόντρα στη Ρωσίδα Ζριανίνα Ντάρια, κυριάρχησε σε όλη τη διάρκεια και κατέκτησε πανάξια και θριαμβευτικά την πρώτη θέση στο Youth World Boxing Cup Adriatic Pearl.