Σαν σήμερα το 1992, ο Ολυμπιακός κατέκτησε ένα ακόμα τρόπαιο κερδίζοντας τον ΠΑΟΚ με 2-0 παίρνοντας το Κύπελλο Ελλάδας.

Σαν σήμερα το 1992, ο Ολυμπιακός κατέκτησε ένα ακόμα τρόπαιο. Οι “ερυθρόλευκοι” νίκησαν τον ΠΑΟΚ με 2-0, και με την προηγούμενη νίκη τους με 2-1 στην Τούμπα, κέρδισαν το Κύπελλο Ελλάδας!

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Λιτοφτσένκο, ενώ στο 62ο λεπτό ο Τσαλουχίδης έκανε το 2-0, επιβεβαιώνοντας τη νίκη-τρόπαιο για τον Ολυμπιακό.

Η ανάρτηση του Θρύλου για τη φιλία Φορτούνη – Ροντινέι!

Οι Πειραιώτες είχαν την ευκαιρία να σημειώσουν ακόμη περισσότερα γκολ, αλλά στο 68ο λεπτό ο Σαβίτσεφ αποβλήθηκε, αφήνοντας τον Ολυμπιακό με 10 παίκτες.

Παρόλα αυτά, ο Ολυμπιακός κατέκτησε ακόμα ένα τρόπαιο, κάνοντας χαρούμενους όλους τους φιλάθλους του.