Σαν σήμερα το 2007 ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο για την 10η αγωνιστική του Ελληνικού πρωταθλήματος...

Ο Ολυμπιακός Σαν σήμερα πανηγύρισε ακόμα μία νίκη στο Ελληνικό πρωτάθλημα, αυτή την φορά κόντρα στον Ατρόμητο, στο Περιστέρι.

Στο Περιστέρι, οι “Ερυθρόλευκοι” είχαν ανοίξει το σκορ στο 11’ όταν ο Ιεροκλής Στολτίδης με υπέροχη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από κόρνερ του Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς. Η ομάδα του Τάκη λεμονή δεν άργησε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, αφού στο 31’ ο Λούα Λούα βρέθηκε απέναντι από τον Μιχαηλίδη και έγραψε το 0-2.

Ο Θρύλος δεν σταμάτησε εκεί όμως και στο 71’ ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς πέτυχε και τρίτο γκολ. Το μόνο που κατάφερε ο γηπεδούχος Ατρόμητος ήταν να μειώσει σε 3-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.