Έχει προβληματιστεί αρκετά ο Γεωργέας, με τα τέσσερα εκτός έδρας γκολ του Ολυμπιακού στην Τρίπολη, καθώς αν έβαζε τρία, θα ήταν πιασμένες και οι δύο ομάδες.

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του Αστέρα στην Τρίπολη με 4-0 και πανηγύρισε τη 12η νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ο Θρύλος, με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, πέρασε εύκολα από την Αρκαδία και πρόσθεσε ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του, φτάνοντας τους 38 μέχρι τώρα στη σεζόν. Ο Σεμέδο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 36’ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καμαρά με εκπληκτικό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δίχτυα βρήκαν οι Φορτούνης με φάουλ (81’) και Μπρούμα με ωραίο πλασέ (86’).

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Έχει προβληματιστεί αρκετά ο Γεωργέας, με τα τέσσερα εκτός έδρας γκολ του Ολυμπιακού στην Τρίπολη, καθώς αν έβαζε τρία, θα ήταν πιασμένες και οι δύο ομάδες και φυσικά θα δινόταν… σανό και «υλικό» στους λασπολόγους να έχουν να ασχολούνται. Ας θυμηθούμε τι είχε πει κάποτε:

«Δεν γίνεται να έρθει ακριβές σκορ 3-0 χωρίς να είναι πιασμένοι και οι μεν και οι δε».

Τώρα βέβαια, με τα 4 γκολ του Θρύλου, που το ένα ήταν καλύτερο απ’ το άλλο, δεν γνωρίζει κανείς τις απόψεις και τις δηλώσεις του. Αν και ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα παρουσίαζαν και τα όσα πίστευε και μετά το πέρας της αναμέτρησης στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τον Ολυμπιακό να ΥΠΕΡΝΙΚΑ την ΑΕΚ με το… (μαντέψτε) 3-0!