Ο Βύρων Παπαδόπουλος στις δηλώσεις του, μετά τη νίκη του Θρύλου επί της Πυλαίας.

Δύο ακόμα βαθμούς στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού. Στο πρώτο εντός έδρας ματς για τη νέα σεζόν, στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης (κεκλεισμένων των θυρών), οι πρωταθλητές Ελλάδας επικράτησαν με 28-25 της Πυλαίας, για την 3η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο Θρύλος είχε τον έλεγχο του ματς, είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος και με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο έφτασε και στο +6 επί των φιλοξενούμενων, συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα!

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

Δείτε τα όσα είπε ο Βύρων Παπαδόπουλος:

«Η Πυλαία είναι μια στρωμένη ομάδα, στιβαρή ομάδα, το δείχνει, ένα αξιόμαχο σύνολο και τους εύχομαι καλή συνέχεια. Πήραμε αυτό που θέλαμε, τους δυο πόντους και πρέπει να βελτιώσουμε κάποια πράγματα, όπως όταν χάσαμε για 7-8 λεπτά τη διαφορά που κερδίσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά νομίζω είμαστε καλά και συνεχίζουμε».