Ο Ολυμπιακός κατέκτησε τη 2η θέση το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων και ο Στράτο Παπασταύρου μια θέση στην καλύτερη πεντάδα.

Το Πανελλήνιο Παίδων, που έλαβε χώρα στα Τρίκαλα, ολοκληρώθηκε Το απόγευμα του Σαββάτου (24/6) ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων που έλαβε χώρα στα Τρίκαλα και στο οποίο η ομάδα του Ολυμπιακού κατέκτησε τη 2η θέση.

Ο Αλέξης Αλεξάκης, που αγωνίζεται στην ομάδα του Περιστερίου, εκτός από πρωταθλητής αναδείχθηκε MVP του τουρνουά και μέλος της καλύτερης πεντάδας μαζί με τους: Εμμανουήλ Μουτάφη (ΔΕΚΑ), Στράτο Παπασταύρου (Ολυμπιακός), Φοίβο Καραθανάση (Περιστέρι) και Χρήστο Γεώργα (Παναθηναϊκός). Πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης με 125 πόντους, ήταν ο Μουτάφης.