Για ακόμη ένα παιχνίδι, ο Πορτογάλος κίπερ, Ζοσέ Σα κράτησε την εστία του Ολυμπιακού στο ματς με τον Ατρόμητο, ανέπαφη.

Ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το Περιστέρι, επικρατώντας του Ατρόμητου με 1-0 για την 18η αγωνιστική.

Η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε φτάσει στην επίτευξη της νίκης με μεγαλύτερο σκορ, καθώς έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπρούμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Επιπλέον, ο Ζοσέ Σα, για ακόμη ένα παιχνίδι κράτησε το «μηδέν» στην άμυνα, κάτι που σχολίασε η ΠΑΕ Ολυμπιακός με σχετική της ανάρτηση. Γράφει χαρακτηριστικά: «Ο Ζοσέ Σα συνεχίζει να μας κρατάει ασφαλείς, ένα ακόμα παιχνίδι με μηδέν παθητικό!»