Δηλώσεις έκανε μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ ο Οστρούτσκο...

Στη διαιτησία του ντέρμπι με την ΑΕΚ στάθηκε με δηλώσεις του ο Βλάντισλαβ Οστρούτσκο.

Ο Οστρούτσκο μετά το 26-26 με την ΑΕΚ για τη 12η αγωνιστική της handball premier σημείωσε για τα πολλά λάθη που έκαναν οι διαιτητές.

«Βόμβα» από τον Ολυμπιακό: «Κοντά σε συμφωνία με την Κίρα Λάμπερτ!»

Αναλυτικά όσα είπε ο Οστρούτσκο:

«Ήταν ένα παιχνίδι χαρακτήρων. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι από την ΑΕΚ και καταφέραμε να πάρουμε ένα προβάδισμα πέντε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έμεινα έκπληκτος από την διαιτησία, νομίζω έκαναν πολλά λάθη και σε αυτά τα ματς μεταξύ δυο τέτοιων ομάδων το επίπεδο των διαιτητών θα πρέπει να είναι μεγαλύτερο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε κάποια προβλήματα, ήταν όμως φυσιολογικό έχουμε πολλές απουσίες, όμως στο τέλος μέτρησαν οι χαρακτήρες και πήραμε ένα σημαντικό βαθμό για την ομάδα».