Ολυμπιακός: Η ομάδα Κ17 του Θρύλου, νίκησε άνετα εκτός έδρας τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 4η αγωνιστική του πρώτου ομίλου.

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού επικράτησε άνετα απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης με 5-0 εκτός έδρας και έκανε το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα της Super League Κ17.

Οι «ερυθρόλευκοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με σκοπό να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τους. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Φίλης, μετά από ασίστ του Λίγδα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε ο Τουφάκης κάνοντας το 0-2.

Ολυμπιακός Κ19: Στις 15:00 φτάνουν με το Ευρωπαϊκό τα Θρυλικά Λιοντάρια! Άπαντες εκεί…

Στο 27′ ο Λίγδας πέτυχε το τρίτο γκολ των Πειραιωτών, πριν κάνει το 0-4 στο 36΄ο Σουλανιάκου. Ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε, όμως οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να σκοράρουν ακόμα ένα τέρμα με τον Κωστούλα.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη, είναι απέναντι στον Παναθηναϊκό, εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Κουρακλής, Κουτσόπουλος, Αλαφάκης, Σουλανιάκου (45′ Παναγάκος), Δάμα, Φίλης, Πνευμονίδης (45′ Σούφκα), Τουφάκης, Κωστούλας (67′ Λιατσικούρας), Δαρβίρας (57′ Κτένας), Λίγδας (67′ Παυλάκης).