Δείτε στιγμές από την αναμέτρηση, αλλά και τη βράβευση στους Κώστα Χριστοφιδέλη και Γιώργο Στεφάνου.

Το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του League Cup «σφράγισε» η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού.

Ο Θρύλος επικράτησε με 3-0 σετ της Κηφισιάς στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στον δεύτερο προημιτελικό του θεσμού και προκρίθηκε στα ημιτελικά (με αντίπαλο τον Φοίνικα Σύρου).

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Μετά τη νίκη (0-3) στο πρώτο ματς των «8» στο Ζηρίνειο, οι «ερυθρόλευκοι» ήθελαν δύο κερδισμένα σετ στη ρεβάνς στο Ρέντη, κάτι που πέτυχαν σε 56 λεπτά (28-26, 25-15) και στη συνέχεια, έκαναν το 3-0 επί της Κηφισιάς, με 25-23, μετρώντας επτά άσσους και 62% στην επίθεση.

Υπενθυμίζεται, ότι η ομάδα του Αλμπέρτο Τζουλιάνι θα αντιμετωπίσει την Κηφισιά και το Σάββατο (10/12, 14:00) στο «Μ. Μερκούρη», αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα της Volley League.

Πριν από την έναρξη του ματς, ο Ολυμπιακός, με τον Γενικό Αρχηγό, Γιάννη Δαλέζιο και τον Τιμ Μάνατζερ της ομάδας βόλεϊ Ανδρών, Νίκο Μαντούβαλο, βράβευσε τους Κώστα Χριστοφιδέλη και Γιώργο Στεφάνου.