Ο Ολυμπιακός, το βράδυ της Πέμπτης στο Φράιμπουργκ, δέχτηκε ακόμη ένα τέρμα μετά τη συμπλήρωση των 90 λεπτών.

Ο Ολυμπιακός έφυγε με τον… πικρό, όπως αποδείχθηκε, βαθμό της ισοπαλίας από την Φράιμπουργκ με το σκορ 1-1 να αφήνει εκτός ευρωπαϊκής συνέχειας τον Θρύλο.

Η Ναντ κέρδισε την Καραμπάγκ με 2-1, άρα η Γαλλική ομάδα θα πάει στο Conference.

Οι ερυθρόλευκοι που ήταν εξαιρετικοί στο ματς στο Φράιμπουργκ δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη μέχρι το φινάλε και πλέον το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη με τη γαλλική ομάδα σε μια βδομάδα είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

Οι Πειραιώτες έδωσαν το 11ο ματς τους φέτος για ευρωπαϊκή διοργάνωση, ενώ έχει μια ιδιαίτερη κατάρα. Καθώς δέχεται 5 γκολ μετά την συμπλήρωση των 90 λεπτών.

Στο χθεσινό ματς με τη Φράιμπουργκ ο δράστης  είναι ο Κίμλερ στο 92ο λεπτό, με τον Ολυμπιακό να «πληγώνεται» ξανά στις καθυστερήσεις. Φέτος η αρχή έχει γίνει από το πρώτο ευρωπαϊκό ματς του Ολυμπιακού, καθώς ο Αζίζα στη Χάιφα είχε ισοφαρίσει στο 90+4 με ένα απίθανο τέρμα.

Τόσο με τη Σλόβαν, όσο και με τον Απόλλωνα Λεμεσού, ο Ολυμπιακός έχει δεχτεί γκολ στις καθυστερήσεις. Όπως επίσης και στην πρεμιέρα των ομίλων και στην αναμέτρηση στη Γαλλία, ο Γκεσάντ με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο 90’+3’.