Οι Έφηβοι του Θρύλου πέτυχαν εντυπωσιακή νίκη με 6-0 απέναντι στον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Super League Κ17.

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού (Κ17), νίκησε τον ΟΦΗ με 6-0 εντός έδρας και πέτυχε την έκτη συνεχόμενη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με φόρα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό, όταν μετά από ασίστ του Σούφκα, ο Δαρβίρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά μετά ο Δαρβίρας θα πάρει την ασίστ του Λιατσικούρα και θα κάνει το 2-0.

Ολυμπιακός Κ19: Στις 15:00 φτάνουν με το Ευρωπαϊκό τα Θρυλικά Λιοντάρια! Άπαντες εκεί…

Στο 25′ ο Ολυμπιακός με τον Σούφκα έκανε το 3-0 και τελείωσε την υπόθεση νίκη, ενώ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα με τον Δρίκο στο 31′ και τον Δαρβίρα στο 33′, ο οποίος πέτυχε χατ – τρικ και ήταν και ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη κατάφερε να σκοράρει ακόμα ένα γκολ, αυτή τη φορά με τον Λίγδα, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Μάκρης (46′ Γεωργακόπουλος), Σκουρόπουλος, Παυλάκης, Σουλανιάκου (60′ Ζουριδάκης), Παναγάκος, Μανιός, Λίγδας, Λιατσικούρας (35′ Κτένας), Σούφκα (60′ Καρκατσάλης), Δαρβίρας (35′ Πλης), Δρίκος