Ο πιο αποτελεσματικός επιθετικός του πρωταθλήματος είναι ο Αχμέντ Χασάν, ο οποίος πετυχαίνει ένα γκολ ανά 3.5 τελικές προσπάθειες.

Την χαριστική βολή έδωσε ο Αχμέντ Χασάν στον εκτός έδρας αγώνα του Ολυμπιακού με τη Λαμία, με τους ερυθρόλευκους να παίρνουν το «διπλό» με 1-3. Ο Αιγύπτιος σέντερ φορ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, βάζοντας την υπογραφή του για την 9η συνεχόμενη επικράτηση του Θρύλου στο πρωτάθλημα.

Με το συγκεκριμένο γκολ, ο Χασάν έφτασε τα 10 στην Σούπερ Λιγκ, κατακτώντας έτσι μια κορυφή. Για την ακρίβεια ο «Φαραώ» έγινε ο πιο αποτελεσματικός επιθετικός στο πρωτάθλημα με ένα γκολ σε 3.5 τελικές προσπάθειες. Επιπλέον, σκοράρει και ένα τέρμα ανα 109 αγωνιστικά λεπτά, όντας πρώτος στη σχετική κατηγορία.

Συνολικά, ο διεθνής φορ έφτασε τα 14 γκομ με τη φανέλα του Θρύλου σε Super League, Κύπελλο και Europa League. Με αυτό να δείχνει πως ο Αιγύπτιος σκοράρει ένα γκολ ανά 117 λεπτά.