Άλλο ένα σπουδαίο ρεπορτάζ του MEGA με γκολ και θέαμα από τα κορυφαία ματς που είδαμε την Κυριακή (05/11) στην Ευρώπη.

Ένα ακόμη εξαιρετικό ρεπορτάζ του MEGA. Αυτή τη φορά, απολαμβάνουμε γκολ απ’ όλη την Ευρώπη.

Δείτε το ρεπορτάζ:

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!

Γκέλα για τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ισπανία, η οποία παραχώρησε ισοπαλία στη Ράγιο. Το συγκινητικό μήνυμα του Λουίς Ντίαζ για την απαγωγή του πατέρα του, μετά το γκολ που πέτυχε στο Λούτον-Λίβερπουλ 1-1.
Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ βραβεύεται ως ο πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής του μήνα στην Ισπανία, όμως αυτό δεν έφτανε στη Ρεάλ.

Έμεινε στο 0-0 με τη Ράγιο Βαγεκάνο, που παίρνει βαθμό στο Μπερναμπέου μετά από 23 χρόνια. Μάλιστα ο Άγγλος μεσοεπιθετικός αποχώρησε τραυματίας και θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος στον ώμο του.

Ο Ρομέλου Λουκάκου χάνει το πρώτο του πέναλτι στην καριέρα του στη Serie A, όμως εξιλεώθηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ για τη Ρόμα.

Η Λέτσε είχε προηγηθεί στο 71′ με τον Αλμκβιστ, ενώ οι τζαλορόσι ισοφάρισαν με τον Αζμούν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Γιουβέντους που πέρασε από το Αρτέμιο Φράνκι με 1-0 κόντρα στη Φιορεντίνα.

Σκόρερ με το παρθενικό του γκολ στη Serie A, ο 20χρονος Φάμπιο Μιρέτι στο 10.

Στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος, και μάλιστα αήττητη, παρέμεινε η Νις, που νίκησε με ρεσιτάλ άμυνας την προσεχή αντίπαλο του Παναθηναϊκού, Ρεν με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Μπογκά στο 45′, με τον Ντιόπ να σφραγίζει τη νίκη στο 88′ με έξοχη εκτέλεση φάουλ.

Ο Λουίς Ντίαζ ισοφαρίζει σε 1-1 για τη Λίβερπουλ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Και το αφιερώνει στον πατέρα του που έχει απαχθεί από τον εθνικό απελευθερωτικό στρατό της Κολομβίας.

Έτσι η Λούτον δεν μπόρεσε να πανηγύρισε μια τεράστια νίκη, έχοντας προηγηθεί στο 80′ με τον Τσονγκ.