Νέο ρεπορτάζ του MEGA, στον αθλητικό κόσμο και συγκεκριμένα με γκολ και θέαμα από τα γήπεδα της Ευρώπης...

Η Άρσεναλ λυτρώθηκε μετά από 12 διαδοχικές ήττες από τη Μάντσεστερ Σίτι. Επικρατώντας 1-0 στο Λονδίνο, κι ενώ το θρίλερ της Μπράιτον. Με τη Λίβερπουλ έμεινε στο 2-2, με τους κόκκινους να παραμένουν ένα βαθμό ψηλότερα. Στην Ολλανδία ο Παυλίδης σκόραρε για όγδοο συνεχόμενο αγώνα.

Δώδεκα διαδοχικές ήττες μετρούσε η Άρσεναλ από τη Μάντσεστερ Σίτι, αλλά με το σουτ του Μαρτινέλι και τη βοήθεια του Ακέ στο 86’ έσπασε την κατάρα χθες στο Έμιρεϊτς και ανέβηκε στην κορυφή της Premier League.

Κλειστή η Θύρα 7 με Λαμία!

Στο Άμεξ η Μπράιτον πίεσε τη Λίβερπουλ και στο 20ο λεπτό πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αντινγκρά. Οι κόκκινοι αντέδρασαν και πριν τελειώσει το ημίχρονο έκαναν την ανατροπή με τον Σαλάχ να σκοράρει δύο φορές, τη μία από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League πήρε τελικά την ισοπαλία με το γκολ του Ντανκ στο 78’.

Στην Ισπανία η Γρανάδα σκόραρε απέναντι στην Μπαρτσελόνα μετά από μόλις 17 δευτερόλεπτα αγώνα με τον Μπράιαν Σαραγόσα. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 29’. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιαμάλ έγινε σε ηλικία 16 ετών και 87 ημερών ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία του ισπανικού πρωταθλήματος και στο 85’ ο Σέρτζι Ρομπέρτο γλίτωσε την Μπάρτσα από ολοκληρωτικό κάζο χαρίζοντάς της ένα βαθμό.