Εύκολη νίκη με 4-1 της αντιπάλου του Ολυμπιακού, για τους ομίλους του Γιουρόπα ΛΙγκ, Ντουντελάνζ, απέναντι στην Νίντερκορν...

Άνετη νίκη για την Ντουντελάνζ στο ματς πρωταθλήματος που είχε κόντρα στη Νίντερκορν, λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση στο Λουξεμβούργο με τον Ολυμπιακό στους ομίλους του Europa League. Η Ντουντελάνζ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με 4-1 και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12′ Κουτούριερ, ενώ στο 29′ ο Τουρπέλ έκανε το 2-0 στην αναμέτρηση και στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κρούσκα με σουτ «έγραψε» το 3-0!

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Χολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος η Ντουντελάνζ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 70′ με τον Τουρπέλ.

ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ: Φρίσινγκ, Φαστ, Κρούσκα, Ιμπραϊμοβιτς (72′ Άγκοβιτς), Σινάνι (86′ Πόκαρ), Κουτούριερ, Ντα Κρουζ, Γιορντάνοφ, Πρεμπέι, Μελισέ, Τουρπέλ (83′ Πέρεζ).

ΝΙΝΤΕΡΚΟΡΝ: Φλάους, Μάρτινς, Κάραγιερ, Χολ, Γκόρμπον, Ραμντένοβιτς, Βόγκελ, Τιλ, Φρανσουά, Ντε Αλμέιδα, Τόρες.