Δείτε Θρυλικές φωτογραφίες από τα έξαλλα πανηγύρια των Πειραιωτών, μέσα στο Emirates.

Ο Ολυμπιακός έγραψε για ακόμα μία φορά ιστορία. Ήταν καλύτερος και στο τελευταίο λεπτό της παράτασης πήρε αυτό που άξιζε, την πρόκριση για τους «16» του UEFA Europa League.

Η Άρσεναλ στο 113′ με τον Ομπαμεγιάνγκ ισοφάρισε σε 1-1 και κρατούσε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, ωστόσο στο 119′ ο Ελ Αραμπί εκμεταλλεύτηκε την άψογη σέντρα του Μασούρα και έγραψε το τελικό 1-2, δίνοντας το έναυσμα για τους ξέφρενους πανηγυρισμούς που ακολούθησαν.

Το δρόμο για την πρόκριση άνοιξε ο Σισέ στο 53′ με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά.

Οι «ερυθρόλευκοι» ανάγκασαν τους περσινούς φιναλίστ στην πρώτη τους ήττα το 2020 και πλέον περιμένουν τον επόμενο αντίπαλο τους για να γράψουν ακόμα μία σελίδα στην πλούσια ιστορία τους…

Δείτε φωτογραφίες από τα πανηγύρια εντός αγωνιστικού χώρου, από τους παίκτες του Μαρτίνς: