Με φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Εθνική ομάδα που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη» συνεχίστηκε το βράδυ της Τετάρτης η προετοιμασία της ομάδας Χάντμπολ του Ολυμπιακού.

Με φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Εθνική ομάδα που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη» συνεχίστηκε το βράδυ της Τετάρτης η προετοιμασία της ομάδας Χάντμπολ του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν στις λεπτομέρειες την ήττα με 29-28  από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σε μια ισορροπημένη αναμέτρηση.  Οι «ερυθρόλευκοι» Έλληνες διεθνείς Κανδύλας, Πασσιάς, Καραμπουρνιώτης και Τσίλης αγωνίστηκαν με τον Ολυμπιακό. Ο Κροάτης Μάρκο Κόμπετιτς τραυματίστηκε στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, έχοντας υποστεί διάστρεμμα και η κατάστασή του θα επανεκτιμηθεί τις επόμενες ημέρες.

Σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι δυο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ, με τον Ολυμπιακό να προηγείται στη συμπλήρωση του 20λεπτου με +2 με τον Μπάγιο να σημειώνει το 9-7 και με 10-9 στα 22:50 με τον Ζάγια για να κλείσει το ημίχρονο με 12-13 υπέρ της Εθνικής ομάδας. Στο δεύτερο μέρος μετά το 16-17 στα 35:51, ο Θρύλος με ένα 4-0 σερί απέκτησε προβάδισμα τριών τερμάτων φτάνοντας στο 20-17 με τον Τσίλη στα 40:29. Ο Μιχαηλίδης στα 42:50, έγραψε το 22-19 και ο Τσούριτς διατήρησε το +3 στα 44:30 γράφοντας το 23-20. Δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε ο Ολυμπιακός έφτασε στο 24-22 με τον Μιχαηλίδη. Στη συνέχεια ανατράπηκε η κατάσταση αφού η Εθνική προσπέρασε με 24-25 με τον Τσίλη να ισοφαρίζει σε 25-25 (54:50). Στα λεπτά που ακολούθησαν διαμορφώθηκε το τελικό 28-29 υπέρ του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος.