Ο Νίκος Γραμματικός στις δηλώσεις του, μετά την επικράτηση του Θρύλου επί του Αερωπού Έδεσσας.

Tη 14η διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Χάντμπολ του Ολυμπιακού που επικράτησε με 23-22 του μαχητικού Αερωπού Έδεσσας στο κλειστό της Ηλιούπολης στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής. Οι πρωταθλητές έφτασαν στη νίκη και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα της Handball Premier, όντας μόνοι πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η αναμέτρηση με τον Αερωπό ήταν συγκλονιστική σε εξέλιξη, διατήρησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το φινάλε και κρίθηκε από την απέκρουση του Τόμας  Μπάουερ στο πέναλτι του Κωστακίδη σε νεκρό χρόνο!

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Δείτε τις δηλώσεις που έκανε ο Νίκος Γραμματικός:

«Είμαι πολύ απογοητευμένος από την εμφάνισή μας. Βέβαια αξίζουν συγχαρητήρια γιατί επιστρέψαμε από ένα -5 στο ημίχρονο αλλά θα πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία, θα πρέπει να αλλάξουμε το πως σκεφτόμαστε. Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό.

Από τη μία είμαι απογοητευμένος όπως είπα από την άλλη δεν θα πρέπει να παραβλέψω ότι καταφέραμε και κερδίσαμε έναν αγώνα ο οποίος πήγαινε πολύ άσχημα για εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο με μια δυο αλλαγές έγινε πιο σκληρή και κινητική η άμυνα. Τρέξαμε λίγο παραπάνω, αλλά όλα αυτά από λίγο.

Εμείς θέλουμε να βλέπουμε το πολύ από την αρχή, από πρώτο λεπτό και στο τέλος θα τα καταφέρουμε. Να φτιάξουμε αυτό που θέλουμε.  Έτσι όπως θέλουμε να παίξουμε θα το φτιάξουμε, απλώς χρειαζόμαστε λίγο χρόνο».