Γκολ πέτυχε στο Κολομβία-Ν. Κορέα ο άσος του Ολυμπιακού, Χάμες Ροντρίγκες.

Σε 2-1 μείωσε στο 46′ η Κολομβία την Ν. Κορέα σε διεθνές φιλικό που διεξάγεται αυτή την ώρα στο γήπεδο της Ουλσάν.

Ο άσος του Ολυμπιακού, που ξεκίνησε βασικός όπως και ο συμπαίκτης του στον Ολυμπιακό, Χουάνγκ Ιν-μπομ, μείωσε με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου σε 2-1.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Μάλιστα με το γκολ που σημείωσε, έγινε ο δεύτερος σκόρερ στην ιστορία της εθνικής ομάδας της Κολομβίας, φτάνοντας τα 26 τέρματα, ξεπερνώντας τον Αρνόλδο Ιγαράν.

Με το παιχνίδι να βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη, η Κολομβία έφτασε την ισοφάριση στο 2-2 τρία λεπτά αργότερα με γκολ που πέτυχε ο Χόρχε Καρασκάλ.