Οι έφηβοι του Θρύλου γνώρισαν την ήττα στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 2-0

Ήττα 2-0 για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού στο σημερινό ματς με την αντίστοιχη του Αστέρα, στην Τρίπολη. Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» αυτή τη φορά «πλήρωσαν» ακριβά τα λάθη τους. Βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ και από εκείνο το σημείο αναγκάστηκαν να «κυνηγούν» για την ανατροπή. Δεν τα κατάφεραν καθώς οι Αρκάδες ήταν πολύ καλοί σε ό,τι αφορά την ανασταλτική τους λειτουργία. Με ένα ακόμα γκολ, στο δεύτερο μέρος, «κλείδωσαν» το ματς.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς. Μόλις στο 11ο λεπτό ο Αλμπάνης με ατομική ενέργεια κατάφερε να κάνει τη δουλειά του και να ανοίξει το σκορ, με διαγώνιο σουτ. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ολυμπιακός πίεσε, αλλά δεν είχε το αποτέλεσμα. Έλλειψη καθαρού μυαλού στην τελική προσπάθεια και το ημίχρονο έληξε 1-0 για την ομάδα της Τρίπολης.

Ολυμπιακός Κ19: Στις 15:00 φτάνουν με το Ευρωπαϊκό τα Θρυλικά Λιοντάρια! Άπαντες εκεί…

Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν περισσότερο στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά και πάλι δεν είχαν την ουσία, το γκολ. Κι αυτό εκμεταλλεύτηκε ξανά ο Αστέρας για να «καθαρίσει» το ματς. Ήρθε το δεύτερο γκολ σε μια αντεπίθεση με τον Αλμπάνη να δίνει έτοιμο γκολ στον Τζίμα που δεν αστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.