Ο Αντρέας Έκμπεργκ χαρίστηκε στον Σανκαρέ της Αϊντχόφεν, με τον παίκτη να πρέπει να δει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση απόψε, νικώντας με 4-2 την Αϊντχόφεν στον Πειραιά.

Γενικά η διαιτησία του Αντρέας Έκμπεργκ, του Σουηδού διαιτητή ήταν αρκετά καλή, όμως ο ίδιος σε μια φάση, αρκετά κομβική για τη συνέχεια του ματς, χαρίστηκε.

Ο ίδιος χαρίστηκε στον Σανκαρέ, στη φάση του 68ου λεπτού, που είδαμε όλοι τον παίκτη της PSV να πηγαίνει αρκετά δυνατά προς τον Καμαρά.

Βέβαια, ο διαιτητής της συνάντησης δεν έδωσε ούτε καν κάρτα, στον παίκτη ο οποίος αφενός είχε δεχτεί ήδη μια κάρτα κατά τη διάρκεια του ματς, και αφετέρου χάνει τη ρεβάνς. Όμως, στην εν λόγω φάση, ο παίκτης έπρεπε να αποβληθεί και να αφήσει την ομάδα του με 10 παίκτες.

Κάτι που, κατά τη διάρκεια του ματς, έφερε το γκολ του Εμβιλά, καθώς μη ξεχνάμε το γκολ ήρθε στον… παίκτη παραπάνω. Άρα, γιατί αν η Αϊντχόφεν είχε 10 παίκτες στο ματς, με πάνω από 20 λεπτά να απομένουν, να μην έδινε τη δυνατότητα στον Ολυμπιακό να σκοράρει και 5ο γκολ; Ποτέ δε θα το μάθουμε όμως…