Ο Ολυμπιακός πλέον χρειάζεται τη νίκη ή έστω την κατάκτηση δύο σετ, στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ώστε να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας...

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε κόντρα στην Κηφισιά στο Ζηρίνειο. Γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από την ομάδα των Βορείων Προαστίων, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Volleyleague, έχοντας πολύ άσχημα ποσοστά στην υποδοχή.

Έτσι, η υπόθεση πρώτη θέση στο πρωτάθλημα πήρε παράταση για μια εβδομάδα. Πλέον, στο ματς του επόμενου Σαββατοκύριακου (σ.σ. μιας και τώρα υπάρχει η διακοπή εξαιτίας του All Star Game) κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός δεν θα αγωνιστεί μόνο για τη νίκη, αλλά και για την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια μιας και την τελευταία (22η) αγωνιστική έχει ρεπό.

Η ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ θέλει τη νίκη ή να πάρει δύο σετ, ώστε να «κλειδώσει» την κορυφή στην κανονική διάρκεια…