Ο Αγκιμπού Καμαρά ήταν και πάλι εκεί για την Εθνική του ομάδα και σκόραρε στο παιχνίδι προκριματικών του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ο Αγκιμπού Καμαρά θα συνεχίσει και φέτος στον Ατρόμητο ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, παραμένοντας υπό την κτήση των Πειραιωτών.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός έχει δείξει την ποιότητά του στο χορτάρι και το έκανε στο πρόσφατο παιχνίδι της Εθνικής του ομάδας.

Συγκλονιστική στιγμή με Τζολάκη και μικρό Γιαννάκη! (video)

Ο Αγκιμπού Καμαρά βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Γουινέας με αντίπαλο το Μαλάουι στο πλαίσιο των προκριματικών αγώνων του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Παρόλο που η χώρα του βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο ίδιο ισοφάρισε με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής στο 56ο λεπτό. Εν συνεχεία, ήρθε η ανατροπή για τη Γουινέα, όμως το Μαλάουι ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά για το τελικό 2-2 της αναμέτρησης.

Δείτε το απίθανο γκολ που πέτυχε ο Αγκιμπού Καμαρά με το εθνόσημο της χώρας του: