Με «δύο στα δύο» συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ομάδα πινγκ πονγκ Ανδρών του Ολυμπιακού.

Με «δύο στα δύο» συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ομάδα πινγκ πονγκ Ανδρών του Ολυμπιακού. Με τους «ερυθρόλευκους» να πανηγυρίζουν το Σάββατο, 30 Οκτωβρίου, δύο νίκες στην Α1 Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών, για την 3η και 4η αγωνιστική αντίστοιχα. Πρώτα, η ομάδα του Γιώργου Χριστοφοράκη «καθάρισε» με 3-0 τον ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας, ενώ λίγο αργότερα, κέρδισε τον ΓΑΣ Ελευσίνας με το ίδιο σκορ!

Πιο αναλυτικά, στο πρώτο ματς κόντρα στην ομάδα από την Ορεστιάδα, ο Ρηνιώτης έκανε το 1-0 για τους Πειραιώτες, χάρη στην εύκολη νίκη του με 3-0 επί του Δουκέρη. Με τον Μοντέιρο να επικρατεί εξίσου άνετα, με το ίδιο σκορ, του Λυκοστράτη των γηπεδούχων, για το 2-0 του Θρύλου. Το τελικό 3-0 για την ομάδα μας, κόντρα στον ΓΣ Φιλία, διαμόρφωσε ο Γιαννούτσος, ο οποίος νίκησε με 3-1 σετ τον Παναγόπουλο.

Ο Αντρέα Γκαρντίνι ξεκινάει να χτίζει τον νέο Ολυμπιακό!

Όσον αφορά στο ματς με την ομάδα από την Ελευσίνα, οι Μοντέιρο, Ρηνιώτης και Γιαννούτσος του Ολυμπιακού δεν έχασαν ούτε σετ, επικρατώντας όλοι με 3-0 των Κ. Στάμου, Δ. Στάμου και Βλαχάκη, αντίστοιχα.

ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιακός 0-3