Ο Τσαλχάνογλου μίλησε με πολύ καλά λόγια για τον Θρύλο...

Μπορεί ο Ολυμπιακός να γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Μίλαν, στο «Σαν Σίρο», ωστόσο ο Χακάν Τσαλχάνογλου στάθηκε στα πολλά προβλήματα που δημιούργησε η ομάδα μας στους «ροσονέρι» και κυριάρχησε κατά κράτος στο ματς μέχρι το 70’.

Συγκεκριμένα, σε δηλώσεις του μετά τη λήξη του ματς, ο Τούρκος μεσοεπιθετικός τόνισε πως: «Ο Ολυμπιακός είναι πολύ δυνατός, για αυτό και δεν ήταν εύκολο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Είμαι χαρούμενος που ο Κουτρόνε και εγώ βοηθήσαμε για να αλλάξουμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο «Κούτρο» παίζει με ενέργεια και απόψε (σ.σ. χθες) σκόραρε δύο σημαντικά τέρματα. Είμαι χαρούμενος για τις δύο ασίστ μου, όμως περισσότερο με τη νίκη».