Οι ερυθρόλευκες έμαθαν τον αντίπαλο στα πλέι-οφ της Volleyleague γυναικών, με το πρόγραμμα των αγώνων να γίνεται γνωστό.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού επικράτησε και του ΑΟ Θήρας στη Σαντορίνη με 3-2 σετ στο τάι μπρέικ και έτσι ολοκλήρωσε νικηφόρα τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Παράλληλα οι νταμπλούχες Ελλάδας, έμαθαν και τον αντίπαλό τους στα πλέι οφ της Volley League. Η ομάδα του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς θα αντιμετωπίσει την Θέτιδα Βούλας, με την ομάδα που θα πάρει δύο νίκες να παίρνει την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος.

LIVE Streaming: Μαρκόπουλο – Ολυμπιακός (18:00)

Το άλλο ζευγάρι των ημιτελικών, είναι ανάμεσα στον ΑΟ Θήρας και τον Πανναξιακό. Τα πρώτα ματς θα γίνουν την Τετάρτη (10/4), ενώ η ρεβάνς το Σάββατο (13/4). Σε περίπτωση που χρειαστεί και τρίτη αναμέτρηση αυτή θα την Τετάρτη (17/4).