Την ήττα με 2-1 σκορ γνώρισε στην Ηγουμενίτσα ο Ολυμπιακός U23 από τον Θεσπρωτό.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα προηγήθηκε στο σκορ νωρίς ωστόσο δέχθηκε δύο τέρματα στο 22’ και στο 82’ με αποτέλεσμα να υποστεί τη δεύτερη φετινή της ήττα, αυτή τη φορά για τη 13η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Θρύλος άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, έπειτα από πολύ ωραία ενέργεια και πάσα του Πινακά, την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Βοΐλης για να κάνει το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 22’ μετά το απευθείας κόρνερ του Κωνσταντίνου που έφερε και την ισοφάριση ενώ ο Στουρνάρας με ωραία επέμβαση λίγο πριν το ημίχρονο, έστειλε ισόπαλες τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ο παίχτης «γουρλής» θα μείνει εκτός;

Οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, πιέζοντας και κλείνοντας στην περιοχή του τον Θεσπρωτό. Την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λιάτσου έδιωξε δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας ενώ ο Πινακάς με σουτ στο 70’ και στο 77’ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Έχοντας και τη συνδρομή της τύχης, ο Θεσπρωτός πέτυχε το 2-1 χάρη στον Μπονίγια στο 82’ με την μπάλα να κοντράρει πάνω του και να καταλήγει στα δίχτυα του Στουρνάρα.

Ολυμπιακός (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Α. Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Λιάτσος (71′ Ιμπαγάσα), Χριστοφιλόπουλος (64′ Σαπουντζής), Κεραμίδας (79′ Κωστή), Νίκολιτς, Βοΐλης, Ντόι, Πινακάς (79′ Γκαλιάνι).