Το 3/3 έκανε η Κ19 του Ολυμπιακού νικώντας την αντίστοιχη του Βόλου ΝΠΣ με 3-1 παραμένοντας στην πρώτη θέση της κατάταξης.

Ο Ολυμπιακός ήταν επιβλητικός και έκανε άνετα το 3/3 στο πρωτάθλημα της Superleague 1 Νέων, δείχνοντας τον δρόμο στην Ανδρική ομάδα για το αυριανό (14/09) παιχνίδι. Ο Βόλος ΝΠΣ Κ19 δεν είχε αρκετή ποιότητα ώστε να αποφύγει την ήττα και το σκορ σταμάτησε στο 3-1.

Το εντυπωσιακό ξεκίνημα “συνοδεύτηκε” με ένα ξέσπασμα μέσα σε ένα 10λεπτο (19′-29′) όπου ο Ολυμπιακός ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0, τελειώνοντας έτσι το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός συνέχισε το υψηλό τέμπο αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν απλά να μειώσουν σε 2-1 στο 82′ αλλά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ήρθε το τελικό 3-1 στο 95′.