Στην ημιτελική φάση οι Παίδες
Προκρίθηκε στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός.
Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων και αναδείχθηκαν τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης.
Αναλυτικά:
A’ όμιλος – Ι. Λεμονίδης (Αμπελόκηποι)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-14, 25-06, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΠΟ Μουδανιών – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-19, 25-21, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΣ Ελπίς 2-3 (23-25, 25-23, 25-19, 19-25, 08-15)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΕΑ Λαρίσης – ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 17-25, 13-25)
ΑΣ Ελπίς – ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-16, 25-15, 25-08)
Βαθμολογία
- ΑΣ Ελπίς 8β. (9-2)
- ΑΟ Ορεστιάδας 7β. (8-3)
- ΠΟ Μουδανιών 3β. (3-6)
- ΕΑ Λαρίσης 0β. (0-9)
Β’ όμιλος – ΔΑΚ Ευόσμου (Εύοσμος)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΣΑ Έβρος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΑΠΣ Αίας – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΑΠΣ Αίας – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-15, 25-14, 25-17)
ΑΟ Πρέβεζας – ΑΣΑ Έβρος 0-3 (11-25, 21-25, 10-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας 2-3 (25-20, 18-25, 25-22, 24-26, 09-15)
ΑΣΑ Έβρος – ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)
Βαθμολογία
- ΑΣΑ Έβρος 9β. (9-0)
- ΑΠΣ Αίας 6β. (6-3)
- ΑΟ Πρέβεζας 2β. (3-8)
- ΦΕΣ Αριστοτέλης 1β. (2-9)
Ημιτελική φάση Α’ και Β’ ομίλων – ΔΑΚ Πολίχνης
Κυριακή 6 Μαΐου
15.00: ΑΣ Ελπίς – ΑΠΣ Αίας
17.00: ΑΣΑ Έβρος – ΑΟ Ορεστιάδας
Γ’ όμιλος – Παραλίας (Καλαμάτα)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΕ Αρμενίων – ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 12-25)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων – ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΑΟΝΣ Μίλων – ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)
ΑΕ Αρμενίων – ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (25-20, 25-21, 20-25, 18-25, 08-15)
Βαθμολογία
- ΓΕ Ηρακλείου 9β. (9-0)
- ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-3)
- ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-8)
- ΑΕ Αρμενίων 1β. (2-9)
Δ’ όμιλος – Παραλίας (Καλαμάτα):
Πέμπτη 3 Μαΐου
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-2 (22-25, 31-29, 15-25, 25-23, 15-08)
Παρασκευή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός – Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 12-25, 28-26, 19-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
Καλαμάτα 80 – ΑΕΚ 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-10)
Βαθμολογία
- Καλαμάτα 80 5β. (6-3)
- Ολυμπιακός 2β. (4-5)
- ΑΕΚ 2β. (4-6)
Ημιτελική φάση Γ’ και Δ’ ομίλων – Παραλίας (Καλαμάτα)
Κυριακή 6 Μαΐου
14.00: ΓΕ Ηρακλείου – Ολυμπιακός
16.00: Καλαμάτα 80 – ΑΟΝΣ Μίλων