Εκπληκτικό τένις από τη Μαρία Σάκκαρη και νίκη με 2-0 σετ επί της Ονς Ζαμπέρ και πάει στα ημιτελικά του WTA Finals.

Με… άγριες διαθέσεις έχει πάει στο WTA Finals η Μαρία Σάκκαρη. Η σπουδαία Ελληνίδα τενίστρια, έδειξε από την αρχή του τουρνουά τις προθέσεις της και… έφυγε για ημιτελικά.

Η Μαρία είχε το απόλυτο στον όμιλο της με 3/3 νίκες και χωρίς να χάσει σετ! Ενώ ήξερε ότι είναι πρώτη ανεξαρτήτου αποτελέσματος στην αναμέτρηση με τη Ζαμπέρ, έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση και με σκορ 2-0 (6-2, 6-3) τελείωσε το παιχνίδι σε μόλις 1 ώρα και 8 λεπτά.

Στα ημιτελικά η Σάκκαρη θα παίξει με τη νικήτρια του αγώνα Γκαρσία – Κασάτκινα. Οι βλέψεις της για το τουρνουά είναι πολύ υψηλές και δείχνει σε εξαιρετική φόρμα.