Χαρούμενος που επέστρεψε στην Εθνική Αλγερίας δηλώνει ο Σουντανί.

Πλέον ο Χιλάλ Σουντανί μετά τις πολύ καλές εμφανίσεις που έχει κάνει με την φανέλα του Ολυμπιακού κλήθηκε δίκαια να εκπροσωπήσει την εθνική του ομάδα.

Στην επιστροφή του λοιπόν, στην εθνική Αλγερίας ο Σουντανί κατάφερε να δείξει ότι βρίσκεται σε φοβερή κατάσταση σκοράροντας για λογαριασμό της εθνικής του ομάδας. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Αλγερία νίκησε με 5-0 κόντρα την Ζάμπια.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Ο Σουντανί πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 81ο λεπτό και 5 λεπτά αργότερα σκόραρε. Στη συνέχεια, μετά το τέλος του παιχνιδιού προχώρησε σε δηλώσεις για το παιχνίδι.

Πιο αναλυτικά δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στην εθνική ομάδα. Το γκολ ήρθε την κατάλληλη στιγμή για μένα έπειτα από μακρά απουσία. Θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου στο μέλλον».