Έκτος σκόρερ για την εθνική Αλγερίας ο Σουντανί

Ο Χιλάλ Σουντανί μετά από πολύ καιρό βρέθηκε ξανά να εκπροσωπεί την εθνική του ομάδα. Φυσικά, αυτό προήλθε από τις εξαιρετικές εμφανίσεις που πραγματοποιεί με τον Ολυμπιακό.
Θυμίζουμε ότι ο 32χρονος επιθετικός του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι της Αλγερίας με την Ζάμπι μπήκε ως αλλαγή στο 81ο λεπτό. Στη συνέχεια, μετά από πέντε λεπτά χρίστηκε σκόρερ για την ομάδα του. Το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την Αλγερία να πανηγυρίζει την νίκη της με 5-0 κόντρα στη Ζάμπια.
Το γκολ που σκόραρε ο Σουντανί έχει ιδιαίτερη σημασία για τον 32χρονο Αλγερινό. Πιο αναλυτικά, πλέον ο Σουντανί είναι ο έκτος σκόρερ στην ιστορία της εθνικής Αλγερίας με συνολικά 23 τέρματα. Φυσικά μπροστά του βρίσκονται οι: Αμπντελχαφιντ Τασφαούτ, Ισλάμ Σλιμανί, Ραμπάχ Ματζέρ, Λακντάρ Μπελουμί και Τζαμέλ Μενάντ.

Φυσικά, ο Σουντανί μετά το παιχνίδι προχώρησε σε δηλώσεις και ανέφερε:

“Ευχαριστώ τον προπονητή που με εμπιστεύτηκε. Είχα καιρό να σκοράρω με την εθνική ομάδα και είμαι πολύ χαρούμενος”.

Ολυμπιακός: Στην Ελβετία τα «λιοντάρια» με φόντο την κούπα