Ο προπονητής της Βίσλα Κρακοβίας, Κριστόφ Σέζικ, δεν μπορούσε να πιστέψει πώς η ομάδα του έχασε διαφορά 16 πόντων από τον Ολυμπιακό, και μετά τον αγώνα δήλωσε τα εξής...

Ο Ολυμπιακός έφερε τον αγώνα στα ίσια, με σκορ 63-63 χάρη σε καλάθι στα τελευταία δευτερόλεπτα της Παυλοπούλου, ανακάμπτοντας από διαφορά 16 πόντων.

Ο προπονητής των φιλοξενούμενων δεν μπορούσε να το πιστέψει, και μετά το τέλος του αγώνα, είπε τα εξής…

Ολυμπιακός: Στην Ελβετία τα «λιοντάρια» με φόντο την κούπα

Ο προπονητής της Wisla, Κριστόφ Σέζικ, δήλωσε: «Το τέλος ήταν απογοητευτικό. Ήμασταν 16 πόντους μπροστά, αλλά επέστρεψαν στο σκορ και γύρισαν την αναμέτρηση. Ακόμα έχουμε πρόβλημα στην άμυνά μας στο «ένας εναντίον ενός». Αλλά αυτό το ματς ουσιαστικά ήταν το πρώτο ημίχρονο. Στο γήπεδό θα μας θα παίξουμε το δεύτερο ημίχρονο και πιστεύω ότι εκεί θα πάρουμε την πρόκριση».

Δηλώσεις από πλευρά παιχτριών έκανε και η Μαρία Κόντε, η οποία δήλωσε από τη μεριά της τα εξής:

« Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Μπήκαμε να αγωνιστούμε σε ένα δύσκολο γήπεδο εδώ στην Αθήνα με πάρα πολλούς ένθερμους οπαδούς. Πιστεύω ότι κάναμε καλή δουλειά σήμερα και ότι χρειαζόμαστε να είμαστε ακόμα καλύτεροι στην έδρα μας για να κερδίσουμε εκεί την πρόκριση».