Σαν σήμερα (22/02) το 1998 ο Ολυμπιακός κέρδισε τον ΠΑΟΚ με τελικό σκορ 2-0 στο γήπεδό του για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σαν σήμερα (22/02) το 1998 ο Ολυμπιακός κέρδισε τον ΠΑΟΚ με τελικό σκορ 2-0 στο γήπεδό του για την 23η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου όντας σαφώς ανώτερος καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης δίχως όμως να μπορέσει να το εκμεταλλευτεί για να σκοράρει από νωρίς και να ολοκληρώσει γρήγορα την υπόθεση νίκη.

Τελικά, αυτό συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού κατά το οποίο με την έναρξή του οι ερυθρόλευκοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Βασίλη Καραπιάλη στο 47′ και λίγα λεπτά αργότερα, στο 60′ ο Αλέκος Αλεξανδρής διπλασίασε τα τέρματα του Θρύλου χαρίζοντάς του ένα πολύτιμο και συνάμα αρκετά σημαντικό τρίποντο στη προσπάθεια διεκδίκησης του κορυφαίο εγχώριου τίτλου.

Ολυμπιακός Κ19: Μπάμπη Κωστούλα ήρθε η ώρα σου!