Και στον στίβο οι αθλητές μας πρώτοι

Πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκαν οι αθλητές του τμήματος στίβου του Ολυμπιακού, Δημήτρης Τσιάμης και Εμμανουήλ Καραλής!

Το Σάββατο (17/2), στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ, ο «ερυθρόλευκος» Τσιάμης έγραψε ιστορία, αφού αναδείχθηκε νικητής στο τριπλούν για 18η φορά! Ο 42χρονος άλτης του Θρύλου κατέκτησε το 18ο χρυσό του μετάλλιο σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου, αφού στον τελικό του αγωνίσματος στο Φαληρικό στάδιο, πήρε τη νίκη, με επίδοση 16,19μ.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming (Game 2)

Την Κυριακή (18/2), στον τελικό του πρωταθλήματος στο άλμα επί κοντώ, ο Καραλής του Ολυμπιακού διέπρεψε για άλλη μία φορά, αφού κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, με επίδοση 5,70μ. (Πανελλήνιο ρεκόρ).