Τον Φοίβο Συκεών κέρδισε εύκολα ο Ολυμπιακός στην Θεσσαλονίκη με σκορ 23-29.

Τον Φοίβο Συκεών αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός το μεσημέρι του Σαββάτου στην Θεσσαλονίκη για την 15η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι ερυθρόλευκοι έμειναν για ένα ακόμα ματς αήττητοι στη φετινή σεζόν για το πρωτάθλημα, με την ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα να έχει θέσει ως στόχο την κατάληψη της πρώτης θέσης, ώστε να έχει το πλεονέκτημα στα πλέι οφ.

Ολυμπιακός: Στην Ελβετία τα «λιοντάρια» με φόντο την κούπα

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, σκοράροντας 3 γκολ στα πρώτα 4 λεπτά, παίζοντας αρκετά καλή άμυνα με το σκορ να φτάνει στο 1-3. Στη συνέχεια οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν στροφές και έφεραν το σκορ στο 8-13 στο 22ο λεπτό. Με το πρώτο μέρος να τελειώνει 12-17.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός αύξησε το προβάδισμά του, με τους ερυθρόλευκους να νικούν 16-22 στο 40ο λεπτό. Με τον Ολυμπιακό στη συνέχεια να καθαρίζει την υπόθεση νίκη, αφού προηγήθηκε με 19-27 και το ματς να τελειώνει με 23-29 υπέρ των ερυθρόλευκων.