Ο Βύρων Παπαδόπουλος στις δηλώσεις του, μετά τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδος.

Ένα ακόμα ματς μεταξύ του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ στο χάντμπολ Ανδρών κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αυτή τη φορά στον ημιτελικό του Final-4 του Κυπέλλου.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι» στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιτελικού, όμως ο Θρύλος γνώρισε την ήττα με 28-24 από τους «κιτρινόμαυρους» στο ΔΑΚ Λευκόβρυσης στην Κοζάνη και απώλεσε το εισιτήριο για τον Σαββατιάτικο (30/4) τελικό του θεσμού.

Live Streaming για την Α1 Ανδρών, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Στον Ολυμπιακό στοίχισαν η απουσία του αρχηγού, Πέτρου Κανδύλα, καθώς και η αγωνιστική απραξία σχεδόν ενός μήνα, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν πολλές ευκαιρίες απέναντι στον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Μπουκοβίνα, που κράτησε όρθια την ομάδα του.

Πλέον, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη ρίχνει όλο της το βάρος στους τελικούς της Handball Premier, ώστε να διεκδικήσει τον μεγάλο στόχο της σεζόν, το πρωτάθλημα. Πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού στον ημιτελικό ήταν ο Οστρούτσκο, με εννιά γκολ, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Δομπρής, ο οποίος «βρήκε» επτά φορές δίχτυα.

Δείτε τα όσα δήλωσε ο Βύρων Παπαδόπουλος:

«Το θετικό που κρατάω από το σημερινό ματς είναι, ότι από ενέργεια και θέληση δώσαμε ό,τι είχαμε. Από εκεί και πέρα, στους τελικούς που έρχονται για το πρωτάθλημα, πρέπει να βελτιώσουμε κάποια πράγματα στην τακτική μας και την άμυνα μας κόντρα στην ΑΕΚ. Πιστεύω, κάναμε ένα καλό παιχνίδι, αλλά υστερήσαμε στην αποτελεσματικότητα μας στην επίθεση στα ελεύθερα σουτ, τα οποία βρήκαμε, αλλά η μπάλα δεν έμπαινε μέσα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν κομβικό το κομμάτι στο οποίο ισοφαρίσαμε και δεν μπορέσαμε να μείνουμε κοντά στο σκορ, μετά το 17-17. Η ΑΕΚ πήρε διαφορά τεσσάρων τερμάτων, τη διαχειρίστηκε, εμείς είχαμε την πίεση με τον χρόνο να τελειώνει και έτσι, δεν κάναμε καλές επιλογές στην επίθεση».