Όλα όσα είπε ο Βύρων Παπαδόπουλος.

Μια «ανάσα» από το «break» στην έδρα της ΑΕΚ, στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος, έφτασε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας ηττήθηκαν με 21-19 από τους «κιτρινόμαυρους» στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ, στην πρεμιέρα των τελικών της Handball Premier, «πληρώνοντας» την εμφάνιση τους στο πρώτο ημίχρονο.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Ο Βύρων Παπαδόπουλος έκανε το δικό του σχόλιο για την αναμέτρηση.

Διαβάστε όσα είπε:

«Στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπήκαμε όπως θέλαμε. Η άμυνα μας δεν έπιασε την απόδοση που πιάνει συνήθως σε τέτοια ματς, ενώ στην επίθεση μας κόστισαν κάποια κενά διαστήματα. Έτσι, η ΑΕΚ πήγε στα αποδυτήρια με μεγάλη διαφορά.

Στο δεύτερο μέρος, παρουσιαστήκαμε πολύ πιο σφιχτοί στην άμυνα, πολύ αποφασισμένοι, κάναμε κατάθεση ψυχής και γυρίσαμε ένα ματς, που δύσκολα μπορεί να γίνει σε τελικούς, σε αυτό το σημείο. Βασικός παράγοντας της νίκης της ΑΕΚ έπαιξε και η απόδοση του τερματοφύλακας της, ο οποίος με τα ποσοστά που είχε ήταν δύσκολο να χάσει η ομάδα του.

Εμείς, τώρα κοιτάμε το ματς στην Ηλιούπολη, έχουμε λίγες μέρες να δουλέψουμε όσο πιο πολύ γίνεται, ώστε να κάνουμε το 1-1 στη σειρά. Η σειρά θα είναι μεγάλη, ελπίζω να χαμογελάσουμε εμείς στο φινάλε».