Ο Βύρωνας Παπαδόπουλος μίλησε για την νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του Ολυμπιακού κόντρα στον Διομήδη Άργους

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Διομήδη Άργους με 27-23. Ο Βύρωνας Παπαδόπουλος μίλησε μετά το τέλος της αναμέτρησης, ενώ όπως ήταν λογικό σαφώς χαρούμενος ήταν που η ομάδα μας μπήκε με το δεξί.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

«Είναι πολύ σημαντικό ότι ξεκινήσαμε με δυο βαθμούς στην έδρα μας. Το είχαμε ανάγκη έτσι ώστε να συνεχίσουμε να δουλεύουμε με ηρεμία. Δείξαμε σήμερα στο γήπεδο ότι κυριαρχήσαμε από τα πρώτα λεπτά.

Βέβαια ήταν μια αρκετά αγχωτική νίκη γιατί ο Διομήδης είναι εξίσου μια καλή ομάδα που διαθέτει παίκτες με εμπειρία και μας πλησίαζε στο σκορ. Εμείς δώσαμε τις απαντήσεις μας, πήραμε και τη βοήθεια από τον τερματοφύλακά μας στο δεύτερο ημίχρονο και καταφέραμε να κερδίσουμε με ένα καθαρό σκορ.

Ενόψει της συνέχειας, έχουμε αρκετή δουλειά και η ομάδα πολλά περιθώρια βελτίωσης, αφού είχαμε και μεγάλο διάστημα αγωνιστικής απραξίας, όσο καλή προετοιμασία και αν κάναμε και όσα φιλικά και αν δώσαμε. Αυτή η νίκη θα είναι οδηγός για να συνεχίσουμε να δουλεύουμε σωστά».