Ο Ολυμπιακός κοντράρεται με την Πόρτο, για τη δεύτερή του «μάχη», στη φάση των «32» του CEV Cup.

Ολυμπιακός: Με τον Κάρλο Παρίζι να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στον πάγκο του Ολυμπιακού, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, είναι έτοιμη να υποδεχτεί την Πόρτο στον επαναληπτικό της φάσης των «32» του CEV Cup, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη (24/11) στις 19:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη».

Η αποστολή των πρωταθλητριών Ελλάδας, δεν θα είναι εύκολη μετά την ήττα με 3-0 σετ στην Πορτογαλία, καθώς πλέον χρειάζονται καθαρή νίκη με 3-0 ή 3-1 για να στείλουν το παιχνίδι στο χρυσό σετ, το οποίο πρέπει να κατακτήσουν για να ανατρέψουν την κατάσταση.

LIVE Streaming: Μαρκόπουλο – Ολυμπιακός (18:00)

Το ζητούμενο για τις «ερυθρόλευκες», οι οποίες θα στερηθούν για τρίτο σερί ματς, τις υπηρεσίες της Μαριάνα Κόστα που ταλαιπωρείται από πρόβλημα στον ώμο, είναι να παρουσιάσουν βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με αυτή του πρώτου αγώνα και να διεκδικήσουν τις πιθανότητες τους.