Ολυμπιακός - Δύσκολο το έργο των Πειραιωτών απέναντι στη Μονπελιέ, την οποία αντιμετωπίζουν στο Ρέντη.

Ολυμπιακός: Μετά το νικηφόρο πέρασμα από το Ζηρίνειο κόντρα στην Κηφισιά, το πρόγραμμα των υποχρεώσεων της ομάδας βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, περιλαμβάνει στροφή στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Οι πρωταθλητές  Ελλάδας, υποδέχονται την Μονπελιέ, την  Τρίτη (7/12) στις 20:00 (Cosmotesport 6 HD) στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη», στον επαναληπτικό αγώνα της φάσης των «32» του CEV Cup.

MVP του πρωταθλήματος ο Τζούριτς: «Εδώ που ξεκίνησα, εδώ θα τελειώσω!»

Η ήττα με 3-0 σετ στο πρώτο ματς στη Γαλλία, καθιστά εξαιρετικά δύσκολη την αποστολή των «ερυθρόλευκων» απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, αφού για να ανατρέψουν την κατάσταση που διαμορφώθηκε, θα πρέπει να κερδίσουν με 3-0 ή 3-1 και να πάρουν και το χρυσό σετ.