Ο Λάιντνερ πήρε λεπτά συμμετοχής, με τη φανέλα του Ολυμπιακού Β’, επί της Καλαμάτας.

Ο Ολυμπιακός Β’ μπορεί να ηττήθηκε με 3-0 επί της Καλαμάτας, εκτός έδρας, όμως είδε ένα νέο απόκτημα στα «ερυθρόλευκα» να παίρνει ακόμη μια συμμετοχή και αρκετά λεπτά.

Οι Πειραιώτες είχαν ευκαιρίες για γκολ, καθώς και χαμένο πέναλτι, όμως δεν επετεύχθη κάτι για εκείνους. Οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετά σχήματα και πρόσωπα.

Οι εκλεκτοί καλεσμένοι του Θρύλου στον τελικό

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα μάλιστα είχε την ευκαιρία να ρίξει στο ματς τον Λάιντνερ. Με τον Ισραηλινό ακραίο να παίζει για δεύτερη φορά με τον Θρύλο σε φιλικό. Μπήκε στο β’ μέρος στον αγώνα.