Ο Ολυμπιακός Β' επικράτησε της Ελευθερούπολης με 74-68, εκτός έδρας και παρέμεινε πρώτος στην κούρσα για την άνοδό του στην Α1

Ο Ολυμπιακός Β΄ παρ’ ότι αντιμετώπησε προβλήματα, νίκησε την Ελευθερούπολη, εκτός έδρας με 68-74, παραμένοντας στην 1η θέση. Με την νίκη αυτή έκαναν ακόμα ένα βήμα προς την άνοδο τους στην Α1.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη ήταν ο Νικολαΐδης με 17 πόντους (3 τριπόντα), ενώ από κοντά ακολούθησε ο Μελισσαράτος με 13. Διψήφιο αριθμό είχαν επίσης οι Σκουλίδας και Τσόχλας, που ολοκλήρωσαν το ματς με 11 και 10 αντίστοιχα.

Από τους γηπεδούχους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Δημάκος με 25 πόντους.

Ο Ολυμπιακός Β’ μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 18-14, με τους γηπεδούχους, όμως, να γυρίζουν το παιχνίδι και να κλείνουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 34-33. Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Πειραιά να δείχνει χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά και να παίρνει τελικά τη νίκη με 74-68.

Διαιτητές: Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ.-Κοϊμτζόγλου (Στουπίδης)

Δεκάλεπτα: 14-18, 34-33, 52-49, 68-74

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τσιλούλης 7 (1), Τσουμάνης 6, Ράπτης 7, Ερμείδης 7 (1), Χαρίτογλου, Δημάκος 25 (2), Χάλαρης 9 (1), Νίκου 7 (1).

Ολυμπιακός Β’ (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 4, Νικολαΐδης 17 (3), Κολοβέρος 7, Καμπούρης 3 (1), Τσόχλας 10 (2), Σκουλίδας 11 (3), Χρηστίδης 9, Μελισσαράτος 13.