Ισόπαλος (1-1) ο Ολυμπιακός Β’ με αντίπαλο την Καλαμάτα σε φιλικό αγώνα στο Καρπενήσι.

Στο πλαίσιο του βασικού σταδίου της καλοκαιρινής προετοιμασίας, ο Ολυμπιακός Β’ έδωσε το τρίτο του φιλικό στο Καρπενήσι, όπου αντιμετώπισε την Καλαμάτα. Οι «ερυθρόλευκοι» ήρθαν 1-1 απέναντι σε μία ομάδα την οποία θα βρουν και κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στον αγώνα ο Ολυμπιακός Β’ κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Αλίμπε, ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για να σημειώσει ακόμη περισσότερα γκολ, πραγματοποιώντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο. Η Καλαμάτα κατάφερε να ισοφαρίσει στις αρχές του δευτέρου μέρους της αναμέτρησης με τον Ρόβα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Να σημειωθεί πως αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό της ομάδας του Πειραιά στο Καρπενήσι, μετά τις δύο νίκες με Αιολικό και Ομόνοια Αραδίππου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Νίκολιτς, Κινκουέ, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Ντόη, Κωστή, Κεϊτά, Μαρίνος, Αλίμπε, Βοΐλης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Έξαρχος, Καρανάτσιος, Μαυρουδής, Νταμπό, Βλαχομήτρος, Μπα, Ιμπαγάσα, Αλίγιαγκιτς, Καράκουτης.

Καλαμάτα (Σάκης Τσιώλης): Ταΐρης, Γκρόζντανιτς, Λουπάνο, Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Τάτος, Πασάς, Λούκαστσικ. Επαιξαν και οι Μέντες, Μπέριος , Πολίτης, Μπενίτεζ, Κόκκορης, Βασιλόγιαννης, Μπόρχες, Αρναρέλλης, Ρόβας.